Brasskärm nygotik

Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik
Brasskärm nygotik

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BRASSKÄRM, nygotik, 1800-tal, massiv och fanerad med björk och svärtad dekor, rak form, med uppsvängt genombrutet krön iform av vimperger, skärm klädd med tapet med allegoriskt motiv, tredelad fot med fotplatta och träskuren dekor, 168 x 67 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre skador och lagningar, mindre delar av dekor saknas

656898

2019-09-15