Ampel sengustaviansk stil

Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil

Såld för:

Osåld

Utropspris

6 000 SEK

AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för ett ljus, monteringar i förgylld mässing, skål av blåtonat flussglas, kedjefästen i form av Zeus ansikte, avslutande pinjekotte, höjd 95, diameter 33 cm

PROVENIENS: Stopalo

Skålen 1900-tal

656907

2019-09-15