Skulptur Auguste Marie Barreau

Såld för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AUGUSTE MARIE BARREAU (Frankrike ?-1922): Leda och svanen, signerad och daterad ABarreau 1890, patinerad brons, gjutarmärkt Mottheau Paris Cire Perdue Paris samt 7 inom cirkel, höjd 27,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

656915

2019-09-15