Skulptur Auguste Marie Barreau
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
AUGUSTE MARIE BARREAU (Frankrike ?-1922): Leda och svanen, signerad och daterad ABarreau 1890, patinerad brons, gjutarmärkt Mottheau Paris Cire Perdue Paris samt 7 inom cirkel, höjd 27,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
656915
2019-09-15