Konsolbord 1800-tal

Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal
Konsolbord 1800-tal

Klubbat för:

33 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLBORD, ett par, 1800-tal, fanerade med björk och mahogny, inläggningar av friser och fält, skulpterad dekor i form av sittande lejon, svärtade och förgyllda detaljer, fronten med en låda, nyckel medföljer, höjd 78, 65,5 x 40,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Omarbetade och kompletterade, smärre slitage

656920

2019-09-15