Konsolbord 1800-tal
Klubbat för:
33 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KONSOLBORD, ett par, 1800-tal, fanerade med björk och mahogny, inläggningar av friser och fält, skulpterad dekor i form av sittande lejon, svärtade och förgyllda detaljer, fronten med en låda, nyckel medföljer, höjd 78, 65,5 x 40,5 cm
PROVENIENS: Stopalo
Omarbetade och kompletterade, smärre slitage
656920
2019-09-15