Skulptur Carl Fagerberg

Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg
Skulptur Carl Fagerberg

Såld för:

44 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

CARL FAGERBERG (1878-1948): Såningsmannen, signerad C. Fagerberg, patinerad brons, gjutarmärkt Sthlms Konstgjuteri, monterad på träsockel, höjd 66 cm

PROVENIENS: Stopalo

Gåvogravyr

656935

2019-09-15