Bordspendyl Restauration
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BORDSPENDYL, Restauration, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons, samt lackerade sparytor, postament med dekor av blomsterfestong och kymationbård, urtavla med romerska siffror, krönt av Apollon med lyra, pendel och nyckel medföljer, höjd 69 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre slitage. SAV garanterar ej funktionen.
656943
2019-09-15