Bordsdekorationer 1800-tal

Bordsdekorationer 1800-tal
Bordsdekorationer 1800-tal
Bordsdekorationer 1800-tal
Bordsdekorationer 1800-tal
Bordsdekorationer 1800-tal
Bordsdekorationer 1800-tal

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSDEKORATIONER, ett par, 1800-tal, kombinerad ljusstake och vas, förgylld brons på carraramarmor, samt rött bemålat glas, i form av elefanthuvuden bärande ljuspipa med växtdekor, uppsvängd vas i form av ymninghetshorn med dekor av vinlöv, höjd 21,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre nagg, slitage

656958

2019-09-15