Uppsatsskålar 1800-talets andra hälft

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

5 000 SEK

UPPSATSSKÅLAR, tre stycken, 1800-talets andra hälft, stämplade A.G. Dufva NS, naturalistiskt utformade ställ med vinrankor, slipade glasskålar, nysilver, höjd 22, diameter 21/22 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydliga kantnagg

656961

2019-09-15