Bordsdekoration Kina tidigt 1900-tal
Klubbat för:
130 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BORDSDEKORATION, Kina tidigt 1900-tal, olika material bl.a. halvädelstenar, i form av lotusblommor, blad och frökapslar monterade på en spegel i en träblomsterlåda, dekor i relief föreställande blommor och fåglar samt kalligrafi, ca 22 x 46 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage,skador
656993
2019-09-15