Golvvaser Japan
Klubbat för:
21 000 SEK
Schätzwert
8 000 SEK
Beschreibung
GOLVVASER, ett par, porslin, Japan, 1800-talets andra hälft, dekorerade med kartuscher föreställande palatsscener samt imitationer av lackarbeten, höjd ca 91 cm
PROVENIENS: Stopalo
Zustandsbeschreibung
Färgbortfall, nagg, skador
656994
2019-09-15