Rörstrand vas

Rörstrand vas
Rörstrand vas
Rörstrand vas
Rörstrand vas
Rörstrand vas
Rörstrand vas
Rörstrand vas
Rörstrand vas

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RÖRSTRAND, vas, omkring 1900, porslin, amforaformad med två hänklar, klassicerande dekor i Wedgewood-stil i vitt mot ljusblå fond, stämplad Rörstrand AA RE, höjd ca 25 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sprickor

657002

2019-09-15