Georges Braque, Le Canard, Auvergne

Klubbat för:

20 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

GEORGE BRAQUE (Frankrike 1882-1963): Le Canard, Auvergne, färglitografi med prägling, 1961, signerad Braque, numrerad 43/75, 49,5x64 cm, Au Vent d´Arles éditeur, Paris

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Vallier 160

657008

2019-09-29