Carl Fredrik Reuterswärd, The Golden Handshake, br
Klubbat för:
22 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Utan titel (The Golden Handshake), guld- och svartpatinerad brons monterad på stenplatta, signerad Carl Fredrik Reuterswärd, numrerad 35/69, längd 66 cm, höjd 26 cm,
gjutarmärkt Fonderia M Itay (Fonderia Mariani).
PROVENIENS: Tore Wretman
657018
2019-09-29