Carl Fredrik Reuterswärd, The Golden Handshake, br

Såld för:

22 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

CARL FREDRIK REUTERSWÄRD (1934-2016): Utan titel (The Golden Handshake), guld- och svartpatinerad brons monterad på stenplatta, signerad Carl Fredrik Reuterswärd, numrerad 35/69, längd 66 cm, höjd 26 cm,
gjutarmärkt Fonderia M Itay (Fonderia Mariani).

PROVENIENS: Tore Wretman

657018

2019-09-29