Antoni Tàpies, Collage in black
Klubbat för:
6 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ANTONI TAPIES (Spanien, 1923-2012): Collage in black/Collage en negro, litografi och collage, signerad Tàpies och numrerad 36/40, S. 50x35 cm, ur poesiboken El pa a la barca/The Bread in the boat
PROVENIENS: Galerie Bleu, Stockholm
Tore Wretman
LITTERATUR: Galfetti 49
Bakgrundspapperet vågigt upptill och nedtill, smärre fuktfläckar, gulnat. Litografin fäst på bakgrundspapperet i övre kant.
657022
2019-09-29