Kar de Mumma, akvarell

Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell
Kar de Mumma, akvarell

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAR DE MUMMA (Erik Zetterström,1904-1997): Hommage à Picasso, signerad KdeM med dedikation "Till vännen Tore den 7.5. 1986 från tillgivna Karde Mumma och Marianne", akvarell och collage på papper, 27,5x19 cm

På baksidan fastklistrat telegram med gratulationshälsning från Marianne Zetterström och Kar de Mumma

PROVENIENS: Tore Wretman

657023

2019-09-29