Kar de Mumma, akvarell
Klubbat för:
5 000 SEK
1 500 SEK
KAR DE MUMMA (Erik Zetterström,1904-1997): Hommage à Picasso, signerad KdeM med dedikation "Till vännen Tore den 7.5. 1986 från tillgivna Karde Mumma och Marianne", akvarell och collage på papper, 27,5x19 cm
På baksidan fastklistrat telegram med gratulationshälsning från Marianne Zetterström och Kar de Mumma
PROVENIENS: Tore Wretman
657023
2019-09-29