Sven X:et Erixson, Riche´s matsedel

Klubbat för:

37 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Riche´s matsedel, signerad och daterad Sven Erixson -57, akvarell på papper, 36x24,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Tore Wretman, Mat & Minnen, Bra Böcker 1987, avbildad helsida sidan 95

657032

2019-09-29