Sven X:et Erixson, Riche´s matsedel
Klubbat för:
37 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): Riche´s matsedel, signerad och daterad Sven Erixson -57, akvarell på papper, 36x24,5 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
LITTERATUR: Tore Wretman, Mat & Minnen, Bra Böcker 1987, avbildad helsida sidan 95
657032
2019-09-29