Joan Miró, Les Armes du Sommei
Klubbat för:
46 000 SEK
Utropspris
40 000 SEK
JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983): Les Armes du Sommeil, etsning, akvatint och carborundum i färg på Mandeure-papper, utgiven Maeght éditeur, Paris 1970, signerad i blyerts Miró och numrerad 9/75, bildstorlek 51,5x62,5, bladstorlek 63x77,5 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
LITTERATUR: Dupin 533,
657038
2019-09-29