Joan Miró, Les Armes du Sommei

Klubbat för:

46 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

JOAN MIRÓ (Spanien, 1893-1983): Les Armes du Sommeil, etsning, akvatint och carborundum i färg på Mandeure-papper, utgiven Maeght éditeur, Paris 1970, signerad i blyerts Miró och numrerad 9/75, bildstorlek 51,5x62,5, bladstorlek 63x77,5 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Dupin 533,

657038

2019-09-29