Alexander Calder Le Poisson pas Ancré
Klubbat för:
14 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
ALEXANDER CALDER (USA, 1898-1976): Le Poisson pas Ancré, 1965, färglitografi, signerad och numrerad i blyerts Calder 20/90, 49x64 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
Aning gulnat papper, papperet blekt på grund av papperstejpen på baksidan, spår av papperstejt på baksidan i övre högre och vänstra hörnen
657042
2019-09-29