Alexander Calder Le Poisson pas Ancré

Såld för:

14 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

ALEXANDER CALDER (USA, 1898-1976): Le Poisson pas Ancré, 1965, färglitografi, signerad och numrerad i blyerts Calder 20/90, 49x64 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

Aning gulnat papper, papperet blekt på grund av papperstejpen på baksidan, spår av papperstejt på baksidan i övre högre och vänstra hörnen

657042

2019-09-29