Emile Gallé vas Frankrike

Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike
Emile Gallé vas Frankrike

Såld för:

3 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

EMILE GALLÉ, vas, glas, Nancy, Frankrike, 1900-talets början, överfångsdekor i brunt med etsad dekor av grenar med pinjekottar mot grå fond, signerad Gallé på livet, höjd ca 13 cm

PROVENIENS: Stopalo

Tillverkningsdefekt/tillverkningsspricka, nagg vid basen, smuts

657053

2019-09-15