Emile Gallé vas Frankrike
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
EMILE GALLÉ, vas, glas, Nancy, Frankrike, 1900-talets början, överfångsdekor i brunt med etsad dekor av grenar med pinjekottar mot grå fond, signerad Gallé på livet, höjd ca 13 cm
PROVENIENS: Stopalo
Tillverkningsdefekt/tillverkningsspricka, nagg vid basen, smuts
657053
2019-09-15