Dekorativ skulptur Rörstrand

Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand
Dekorativ skulptur Rörstrand

Klubbat för:

62 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

RÖRSTRAND, omkring 1900, dekorativ skulptur i två delar, i form av svan i damm, märkt Rörstrand, polykromt bemålad parian, höjd 62, 78 x 52 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre dekorskador

657070

2019-09-15