Kandelabrar Louis-Philippe

Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe
Kandelabrar Louis-Philippe

Såld för:

27 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

KANDELABRAR, ett par, Louis-Philippe, Frankrike, för vardera fyra ljus, parställda, matterad och polerad brännförgylld brons, fyrkantig sockel, postament med dekor av växtornamentik, krönta av stående kvinna respektive man klädda i historiserande dräkter bärande kandelaber, lösa manschetter, mitten med lös flamma, höjd 62 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre ställvis slitage, ljusarmar något stukade

657074

2019-09-15