Marc Chagall, Nu à la Corbeille de Fruits
Klubbat för:
28 000 SEK
Utropspris
25 000 SEK
MARC CHAGALL (Ryssland/Frankrike, 1887-1985): Nu à la Corbeille de Fruits, litografi, Arches, 1953-54, signerad Marc Chagall och numrerad 69/75, 50x65 cm
PROVENIENS: Tore Wretman
LITTERATUR: Sorlier 91
Gulnat papper, missfärgningar i papperet efter passepartout, aningen vågigt papper, fäst med papperstejt i övre kant
657076
2019-09-29