Marc Chagall, Nu à la Corbeille de Fruits

Klubbat för:

28 000 SEK

Utropspris

25 000 SEK

MARC CHAGALL (Ryssland/Frankrike, 1887-1985): Nu à la Corbeille de Fruits, litografi, Arches, 1953-54, signerad Marc Chagall och numrerad 69/75, 50x65 cm

PROVENIENS: Tore Wretman

LITTERATUR: Sorlier 91

Gulnat papper, missfärgningar i papperet efter passepartout, aningen vågigt papper, fäst med papperstejt i övre kant

657076

2019-09-29