Bordslampa omkring 1900
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BORDSLAMPA, omkring år 1900, biskviporslin och mässing, dekor av tre barn med fiskstjärtar uppbärande urnformation, beslag av mässing, skärmar dekorerade med glaspärlor, höjd 88 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre slitage
657077
2019-09-15