Bordslampa omkring 1900

Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900
Bordslampa omkring 1900

Såld för:

12 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BORDSLAMPA, omkring år 1900, biskviporslin och mässing, dekor av tre barn med fiskstjärtar uppbärande urnformation, beslag av mässing, skärmar dekorerade med glaspärlor, höjd 88 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage

657077

2019-09-15