Porfyrskiva från Elfdahls Porphyrverk
Klubbat för:
48 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PORFYRSKIVA, 1800-talets första kvartal, Blybergsporfyr från Elfdahls Porphyrverk, unddersidan med ristad måttangivelse i tum 48 25, medföljer bambuimiterat underrrede av järn, skivans mått 2,5 x 118,5 x 42, höjd med underrede 60 cm
PROVENIENS: Stopalo
Obetydliga nagg
657108
2019-09-15