Otto Strandman bläckställ
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OTTO STRANDMAN (1871-1960): Bläckställ med dekor av kyssande par på vågor, signerat Otto Strandman, patinerad brons, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd 15,5, 39 x 27 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre gravyr och slitage
657114
2019-09-15