Otto Strandman bläckställ

Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ
Otto Strandman bläckställ

Såld för:

5 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

OTTO STRANDMAN (1871-1960): Bläckställ med dekor av kyssande par på vågor, signerat Otto Strandman, patinerad brons, gjutarmärkt Herman Bergman Fud, höjd 15,5, 39 x 27 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre gravyr och slitage

657114

2019-09-15