Vas, Kgl Dansk

Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk
Vas, Kgl Dansk

Såld för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ARTHUR BOESEN (1870-1949), vas, porslin, Royal Copenhagen, underglasyrmålad dekor av stadsmotiv med träd, hus och kyrka, signerad Royal Copenhagen med böljemärket Arth. Boesen 3.2 1918, höjd ca 42 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydligt slitage

657142

2019-09-15