Vas, Kgl Dansk
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
ARTHUR BOESEN (1870-1949), vas, porslin, Royal Copenhagen, underglasyrmålad dekor av stadsmotiv med träd, hus och kyrka, signerad Royal Copenhagen med böljemärket Arth. Boesen 3.2 1918, höjd ca 42 cm
PROVENIENS: Stopalo
Obetydligt slitage
657142
2019-09-15