Skrivpulpet sengustaviansk

Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk
Skrivpulpet sengustaviansk

Såld för:

Osåld

Utropspris

20 000 SEK

SKRIVPULPET, sengustavianskt stockholmsarbete, fanerad med mahogny, beslag av mässing, uppsats med fyra lådor, snedställd skrivklaff klädd med skinn, inredning av fack bemålad i engelskt rött, utdragbart nedre etage med lådinredning och skinnklädd skiva, lådor med centrallås, avsmalnande ben, nycklar medföljer, höjd 144, 111 x 73,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Beslagskompletteringar, mindre lister saknas

657146

2019-09-15