Bordsplateau sengustaviansk
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORDSPLATEAU, tre delar, sengustaviansk, Carl Henrik Brolins art, agent haché, genombruten kant med romboida och runda prismor, silverfolierade glas, avslutande fötter i form av claw and ball, höjd 10, 109,5 x 47 cm
PROVENIENS: Södertuna slott, Frustuna socken, Södermalands län
Stopalo
Folieringskador, senare glas
657151
2019-09-15