Bordsplateau sengustaviansk

Bordsplateau sengustaviansk
Bordsplateau sengustaviansk
Bordsplateau sengustaviansk
Bordsplateau sengustaviansk
Bordsplateau sengustaviansk
Bordsplateau sengustaviansk

Såld för:

8 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSPLATEAU, tre delar, sengustaviansk, Carl Henrik Brolins art, agent haché, genombruten kant med romboida och runda prismor, silverfolierade glas, avslutande fötter i form av claw and ball, höjd 10, 109,5 x 47 cm

PROVENIENS: Södertuna slott, Frustuna socken, Södermalands län
Stopalo

Folieringskador, senare glas

657151

2019-09-15