Ampel sengustaviansk stil

Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil
Ampel sengustaviansk stil

Såld för:

13 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

AMPEL, sengustaviansk stil, 18/1900-tal, för fyra ljus, monteringar i förgylld mässing, skål i mörkgrönt glas, kedjefästen av lejonmaskaroner, utsvängda ljusarmar, avslutande pinjekotte, höjd 92 cm

PROVENIENS: Stopalo

657161

2019-09-15