Skrivbord stockholmsarbete i rokoko

Klubbat för:

40 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

SKRIVBORD, stockholmsarbete i rokoko, Lorentz Nordins art, fanerat med valnöt, brännförgyllda beslag i mässing, skinnklädd skiva med guldsnitt, fronten med en låda, konturerade sarger, svängda med med hörnbeslag, nyckel finns, höjd 77, 100 x 54 cm

PROVENIENS: Stopalo

Obetydliga fanérlagningar och torrsprickor

657174

2019-09-15