Skrivbord stockholmsarbete i rokoko
Klubbat för:
40 000 SEK
20 000 SEK
SKRIVBORD, stockholmsarbete i rokoko, Lorentz Nordins art, fanerat med valnöt, brännförgyllda beslag i mässing, skinnklädd skiva med guldsnitt, fronten med en låda, konturerade sarger, svängda med med hörnbeslag, nyckel finns, höjd 77, 100 x 54 cm
PROVENIENS: Stopalo
Obetydliga fanérlagningar och torrsprickor
657174
2019-09-15