Bordspendyl Louis-Philippe

Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe

Klubbat för:

10 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis-Philippe, Frankrike, matterad och polerad brännförgylld och mörkpatinerad brons samt lackerade sparytor, sockel med dekor av växtornamentik, krönt av Bacchus sittande på lejonskinn, urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, nyckel och pendel medföljer, höjd 62,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre slitage, bakben med enstaka förstärkningar och lagning. SAV garanterar ej funktionen.

657186

2019-09-15