Vas 1800-talets slut

Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut
Vas 1800-talets slut

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VAS, 1800-talets slut, glas och bronserad metall, rött och vitt marmorerat glas, riklig dekor i förgylld metall med dekor av ödlor, ekollon, luta, trumma och trumpet, höjd ca 56 cm

PROVENIENS: Stopalo

Mindre nagg upptill, hål i botten

657188

2019-09-15