Vas 1800-talets slut
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VAS, 1800-talets slut, glas och bronserad metall, rött och vitt marmorerat glas, riklig dekor i förgylld metall med dekor av ödlor, ekollon, luta, trumma och trumpet, höjd ca 56 cm
PROVENIENS: Stopalo
Mindre nagg upptill, hål i botten
657188
2019-09-15