Guanyin Kina 1900-tal
Klubbat för:
350 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
GUANYIN, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, med fisk i korg, polykromt bemålad av fenixfågel i emaljfärger, järnoxid samt guld, monterad på träsockel, höjd ca 52 cm
Kuntoraportti
657189
Päivämäärä:
2019-06-29