Guanyin Kina 1900-tal

Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal
Guanyin Kina 1900-tal

Klubbat för:

350 SEK

Arviointi

1 500 SEK

Kuvaus

GUANYIN, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, med fisk i korg, polykromt bemålad av fenixfågel i emaljfärger, järnoxid samt guld, monterad på träsockel, höjd ca 52 cm

Kuntoraportti

657189

Päivämäärä:

2019-06-29