Karl Hultström, pokal, Kosta 1920-tal

Såld för:

3 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARL HULTSTRÖM (1884-1973), pokal, Kosta 1920-tal, slipad fot med nod, trumpetformad kupa med graverad dekor av Diana med hind, signerad Kosta Karl Hultström A.E B-n (slipning och möjligen även gravering utförd av Axel Enoch Boman), höjd ca 39,5 cm

PROVENIENS: Stopalo

657195

2019-09-15