Stig Lindberg vas

Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas
Stig Lindberg vas

Såld för:

4 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STIG LINDBERG, "Grazia", vas, stengods, Gustavsberg 1946, klotformad med handmålad dekor av surrealistiskt utformad kvinna, slöja och stjärnor, signerad GUSTAVSBERG GRAZIA P (1946)1042 III Stig L och målarsignatur, höjd 20 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, repor, mynningens silverdekor ställvis med slitage

657199

2019-09-15