Stig Lindberg vas
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STIG LINDBERG, "Grazia", vas, stengods, Gustavsberg 1946, klotformad med handmålad dekor av surrealistiskt utformad kvinna, slöja och stjärnor, signerad GUSTAVSBERG GRAZIA P (1946)1042 III Stig L och målarsignatur, höjd 20 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, repor, mynningens silverdekor ställvis med slitage
657199
2019-09-15