Karott Kina 1900-tal
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KAROTT, porslin, Kina, Republik (1912-1949), dekor av figurscen i emaljfärger samt sepia, kalligrafi, lockknopp i form av parställda persikor, höjd ca 18, diameter 15 cm
Metallhänklar saknas, nagg
657225
2019-06-29