Karott Kina 1900-tal

Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal
Karott Kina 1900-tal

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

KAROTT, porslin, Kina, Republik (1912-1949), dekor av figurscen i emaljfärger samt sepia, kalligrafi, lockknopp i form av parställda persikor, höjd ca 18, diameter 15 cm

Metallhänklar saknas, nagg

657225

2019-06-29