Portvinstunna 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PORTVINSTUNNA, troligen Tyskland 1800-talets slut, stengods, riklig dekor av vinrankor och grenar samt putto, glaserad i brunt, grått och silver, höjd ca 43, längd 40 cm
PROVENIENS: Stopalo
Sprickor, skador
657262
2019-09-15