Portvinstunna 1800-talets andra hälft

Såld för:

12 500 SEK

Utropspris

2 000 SEK

PORTVINSTUNNA, troligen Tyskland 1800-talets slut, stengods, riklig dekor av vinrankor och grenar samt putto, glaserad i brunt, grått och silver, höjd ca 43, längd 40 cm

PROVENIENS: Stopalo

Sprickor, skador

657262

2019-09-15