Ikon

Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon
Ikon

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

IKON, Kristus Pantokrator, ryssland, Moskva, tidigt 1900-tal, tempera och olja samt förgyllning, försilvrad rizza, ca 22x17 cm

Zustandsbeschreibung

Färgbortfall, krackelyr, slitage, bucklor, baksidans tygfklädsel trasig

657266

2019-06-24