Bord gustavianska

Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska
Bord gustavianska

Såld för:

16 000 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORD, ett par, gustavianska, 1800-talets första hälft, fanerade med lönn och mahogny, skivan med friser och fält, illusoriskt inlagda kannelyrer, hörnstolpar med romber, avsmalnande ben, höjd 75, 63 x 44 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvisa fanérlagningar, kortade fotavslut

657280

2019-09-15