Bord gustavianska
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
BORD, ett par, gustavianska, 1800-talets första hälft, fanerade med lönn och mahogny, skivan med friser och fält, illusoriskt inlagda kannelyrer, hörnstolpar med romber, avsmalnande ben, höjd 75, 63 x 44 cm
PROVENIENS: Stopalo
Ställvisa fanérlagningar, kortade fotavslut
657280
2019-09-15