Ljusstakar Kina
Klubbat för:
5 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, ett par, Kina 1800-talets andra hälft, tenn och mässing, ristad dekor på framsidan med figurer och växtornament, höjd ca 37 cm
PROVENIENS: Stopalo
Slitage, bristningar, ursprungligen delbara men senare ihoplödda
657285
2019-09-15