Ljusstakar Kina

Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina
Ljusstakar Kina

Såld för:

5 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, ett par, Kina 1800-talets andra hälft, tenn och mässing, ristad dekor på framsidan med figurer och växtornament, höjd ca 37 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, bristningar, ursprungligen delbara men senare ihoplödda

657285

2019-09-15