Karmstol
2019-06-24
657314
| Klubbat belopp | 300 SEK |
| Utropspris | 1 000 SEK |
KARMSTOL, 1920/30-tal, betsat ek, sits och ryggstöd klädda i brunt skinn, med skuren akantus dekor på armstöd och avsmalande ben, sitthöjd ca 46 cm
Slitage, märken, repor, fläckar, sitsen och ryggstöden är omklädda