Skål jugend

Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend
Skål jugend

Klubbat för:

4 600 SEK

Utropspris

1 500 SEK

SKÅL på FOT, jugend, Österrike, porslin, vriden fot uppbärande fyra blomliknande skålar som går samman i mitten, reliefdekor av växter, glaserad i rött, grönt och blått samt vitt, stämpelmärkt AUSTRIA, höjd 37 cm, diameter upptill 38 cm

PROVENIENS: Stopalo

Två smärre glasyrnagg

657318

2019-09-15