Spegel gustaviansk

Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk
Spegel gustaviansk

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, gustaviansk, hallstämplad sannolikt Göteborg, träskuren och förgylld med polerat guld och slagmetall, genombrutet överstycke med dekor av eklöv, samt medaljong med blydekor av kvinnoprofil, krön med bandfläta, ram med dekor av pärlstav, underdel med genombruten dekor av festonger och pinjekottar, kvicksilverfolierat glas, 159 x 68 cm

PROVENIENS: Stopalo

Förstärkningar, smärre lagningar och skador

657351

2019-09-15