Lampe à bouilotte 1800-tal

Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal
Lampe à bouilotte 1800-tal

Såld för:

4 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LAMPE A BOUILLOTTE, Louis XVI-stil, 1800-tal, försilvrad brons, för tre ljus, höj- och sänkbar skärm, skålformad genombruten fot, utsvängda ljusarmar i form av naturhorn, grönlackerad skärm av plåt, höjd 56 cm

PROVENIENS: Stopalo

Ställvis färgbortfall och slitage, senare försilvring

657412

2019-09-15