Spegellampetter Karl Johan
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
12 000 SEK
SPEGELLAMPETTER, ett par, Karl Johan, för två ljus vardera, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, krönta av Dianas korslagda pilar, båge och koger, ljusarmar i mässing, kvicksilverfolierade glas, 80 x 100 cm
PROVENIENS: Stopalo
Smärre lagningar och slitage
657419
2019-09-15