Spegellampetter Karl Johan

Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan
Spegellampetter Karl Johan

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

12 000 SEK

SPEGELLAMPETTER, ett par, Karl Johan, för två ljus vardera, träskuren dekor och pastellage, förgylld med polerat guld och slagmetall, krönta av Dianas korslagda pilar, båge och koger, ljusarmar i mässing, kvicksilverfolierade glas, 80 x 100 cm

PROVENIENS: Stopalo

Smärre lagningar och slitage

657419

2019-09-15