Bordspendyl Louis-Philippe

Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe
Bordspendyl Louis-Philippe

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BORDSPENDYL, Louis-Philippe, grönpatinerad, polerad, matterad och förgylld brons, sockel med egyptiserande dekor, urhus med turkisk ryttare på försilvrad stregrande häst, vattrad och försilvrad urtavla med romerska siffror, hel- och halvslag, pendel och nyckel medföljer, höjd 53, 36 x 13 cm

PROVENIENS: Stopalo

Slitage, smärre lagning

657427

2019-09-15