Jan Håfström Bok-objekt

Jan Håfström Bok-objekt
Jan Håfström Bok-objekt
Jan Håfström Bok-objekt
Jan Håfström Bok-objekt

Klubbat för:

5 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

JAN HÅFSTRÖM (född 1937): "Bok-objekt", signerad och Håfström 1980, bemålad och ihopklistrad bok, 20x29 x5 cm.

PROVENIENS: Anders Tornberg Gallery, Lund
UTSTÄLLD: Moderna Museet, 12/11-94 - 8/1-95, Katalognr. 126

Ingår i Barbro B. Johanssons samling

657430

2019-11-10